AAA|rss
Jesteś w dziale:  Strona Główna » Rada Powiatu we Wrześni » Protokoły z Sesji Rady Powiatu we Wrześni » Protokoły z Sesji Rady 2011 (IV kadencja)

Protokół nr X / 2011

PROTOKÓŁ NR X/2011

z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni

w dniu 26. 08. 2011 roku


X sesja Rady Powiatu odbyła się w sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy we Wrześni. O godzinie 16 00 przewodniczący Rady Grzegorz Kaźmierczak otworzył obrady, a następnie powitał radnych, starostę, pracowników Starostwa, przedstawicieli jednostek organizacyjnych powiatu, służb i straży powiatowych, dziennikarzy oraz przybyłych gości. Zgodnie z listą obecności w posiedzeniu uczestniczyło 18 radnych, co wobec ustawowego składu rady stanowiło quorum do podejmowania uchwał i decyzji w sprawach objętych porządkiem obrad. Lista obecności stanowi załącznik nr 1 do protokołu.


Ad 2

Realizując ten punkt porządku obrad przewodniczący Rady przypomniał, że protokół z poprzedniej sesji został sporządzony w statutowym terminie i był wyłożony do wglądu w biurze Rady. Dodał, że nikt z radnych nie zgłosił uwag do treści w nim zawartych, a następnie zarządził głosowanie, w wyniku którego protokół nr IX /11 z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni w dniu 16.06.2011 roku został przyjęty 18 głosami „za”.


O godzinie 16 05 na salę obrad wszedł pan Bogdan Kruk zwiększając tym samym do 19 liczbę radnych uczestniczących w sesji.


Ad 3

Przewodniczący Rady poinformował zebranych, że porządek obrad został przedłożony radnym wraz z materiałami na sesję. Zaznaczył, że radni nie wnieśli uwag do zaproponowanego porządku w związku z czym przedstawiał się on następująco:

  1. Otwarcie i stwierdzenie quorum.

  2. Przyjęcie protokołu z IX sesji Rady Powiatu.

  3. Przedstawienie porządku obrad.

  4. Wręczenie „Tytułu Człowieka Roku 2011 Powiatu Wrzesińskiego”.

  5. Informacja przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

  6. Sprawozdanie przewodniczącego Zarządu o pracach Zarządu w okresie międzysesyjnym i z wykonania uchwał Rady w okresie międzysesyjnym.

  7. Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrześni za 2010 rok.

  8. Podjęcie uchwał w sprawie:

  9. powierzenia Powiatowi Słupeckiemu zadania z zakresu administracji rządowej polegającego na prowadzeniu całodobowego ośrodka wsparcia – środowiskowego domu samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi

  10. zmiany uchwały Rady Powiatu we Wrześni nr 35/VI/11 z dnia 24.02.2011r. o podziale środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zadania realizowane w ramach rehabilitacji zawodowej i społecznej

  11. ustalenia wysokości opłat za usunięcie z drogi i przechowywanie pojazdu na wyznaczonym przez starostę parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji usunięcia pojazdu z drogi a następnie odstąpienia od usunięcia pojazdu

  12. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej powiatu wrzesińskiego na lata 2011 – 2025

  13. zmiany budżetu powiatu wrzesińskiego na 2011 rok.

  14. Interpelacje i zapytania radnych.

  15. Wolne głosy i wnioski.

  16. Zakończenie.


Ad 4

Członkowie kapituły Fundacji Dzieci Wrzesińskich: Lilla Pylak i Bolesław Święciochowski przedstawili rekomendacje pani Haliny Rembowicz, której przyznano tytuł „Człowieka Roku 2010 Powiatu Wrzesińskiego”. Prezes Wrzesińskiego Klubu Amazonek została uhonorowana laurem starosty za „zasługi na rzecz lokalnej społeczności”.


Ad 5

Przewodniczący Rady zapoznał zebranych z działaniami podjętymi przez radnych w okresie międzysesyjnym od 16 czerwca do 26 sierpnia 2011 roku. Informacja stanowi załącznik nr 2 do protokołu.




Ad 6

Starosta Dionizy Jaśniewicz przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym i z wykonania uchwał Rady podjętych 16 czerwca 2011 roku. Stanowi ono załącznik nr 3 do protokołu. Następnie przewodniczący Zarządu poinformował, że zakończyły się: przebudowa drogi Spławie – Nowa Wieś Podgórna oraz prace w nowo budowanej hali i przebudowywanym budynku warsztatowym w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni. Radni nie wnieśli uwag do informacji przedstawionych przez starostę.


Ad 7

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) Jerzy Nowaczyk przedstawił sprawozdanie z działalności placówki w 2010 roku, które stanowi załącznik nr 4 do protokołu. Podkreślił, że planuje się założyć we Wrześni dzienny dom opieki dla osób starszych.


W dyskusji otwartej przez przewodniczącego Rady głos zabrała radna Maria Taciak, która zapytała dyrektora PCPR o kwestię regulacji prawnych dotyczących działalności Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie, a także liczbę przypadków nagłych, w których konieczne było natychmiastowe umieszczenie dziecka w ośrodku.


Jerzy Nowaczyk zaznaczył, że OWDiR uzyskał pełną bezterminową zgodę na świadczenie usług. „Sytuacji o charakterze interwencyjnym jest kilka rocznie, zawsze bowiem istnieje możliwość przyjęcia jednego lub dwójki dzieci. Zdarzyło się, że przyjęliśmy do placówki kilkumiesięczne dziecko” – odpowiedział dyrektor PCPR.


Nawiązując do przedstawionego sprawozdania radny Janusz Balcerzak zapytał, dlaczego mieszkańcy gminy Nekla w mniejszym zakresie korzystają ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) i usług świadczonych przez PCPR.


Jerzy Nowaczyk zaznaczył, że jednoroczne sprawozdanie z działalności PCPR nie odzwierciedla w pełni zakresu usług świadczonych w poszczególnych gminach. Podkreślił, że mieszkańcy gminy Nekla są dowożeni do ośrodków znajdujących się na terenie innych gmin, a ponadto wiele osób korzysta z usług wrzesińskich placówek. Dyrektor PCPR zobowiązał się do przeprowadzenia analizy dostępu do pomocy społecznej w gminie Nekla w ubiegłych latach.


Ad 8

Oddając głos dyrektorowi PCPR przewodniczący Rady przystąpił do rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie:

  1. powierzenia Powiatowi Słupeckiemu zadania z zakresu administracji rządowej polegającego na prowadzeniu całodobowego ośrodka wsparcia – środowiskowego domu samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.


Jerzy Nowaczyk zaznaczył, że na terenie powiatu wrzesińskiego nie znajduje się placówka dla osób z zaburzeniami psychicznymi, która funkcjonowałaby przez całą dobę. W związku z powyższym zadanie to zostanie powierzone do realizacji powiatowi słupeckiemu, co umożliwi mieszkańcom powiatu wrzesińskiego dostęp do pomocy w formie specjalistycznych usług opiekuńczych na terenie innego powiatu.


Radni nie zgłosili uwag do omawianej kwestii w związku z czym przewodniczący Rady przystąpił do procedury głosowania nad przyjęciem uchwały.

Rada Powiatu we Wrześni w obecności 19 radnych – 19 głosami „za”, przy 0 głosów „przeciw” i 0 głosów „wstrzymujących” podjęła uchwałę nr 55/X/2011 w sprawie powierzenia Powiatowi Słupeckiemu zadania z zakresu administracji rządowej polegającego na prowadzeniu całodobowego ośrodka wsparcia – środowiskowego domu samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.


Następnie przewodniczący Rady przystąpił do rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie:

  1. zmiany uchwały Rady Powiatu we Wrześni nr 35/VI/11 z dnia 24.02.2011r. o podziale środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zadania realizowane w ramach rehabilitacji zawodowej i społecznej.


Uzasadniając uchwałę dyrektor PCPR zaznaczył, że PFRON przekazał środki na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej w kwocie 229.443,00zł, które zostaną przeznaczone na: zwrot wydatków na instrumenty i usługi rynku pracy na rzecz osób niepełnosprawnych poszukujących pracy, dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych i zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny.


Z uwagi na niepodjęcie przez radnych dyskusji w powyższej sprawie przewodniczący Rady przeprowadził głosowanie.

Rada Powiatu we Wrześni w obecności 19 radnych – 19 głosami „za”, przy 0 głosów „przeciw” i 0 głosów „wstrzymujących” podjęła uchwałę nr 56/X/2011 w sprawie zmiany uchwały Rady Powiatu we Wrześni nr 35/VI/11 z dnia 24.02.2011r. o podziale środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zadania realizowane w ramach rehabilitacji zawodowej i społecznej.


Po zakończeniu głosowania przewodniczący Rady przystąpił do rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie:

  1. ustalenia wysokości opłat za usunięcie z drogi i przechowywanie pojazdu na wyznaczonym przez starostę parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji usunięcia pojazdu z drogi a następnie odstąpienia od usunięcia pojazdu.


Omawiając uchwałę naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Elwira Haręźlak podkreśliła, że zgodnie z przepisem art. 130a ust.6 ustawy Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 roku Rada Powiatu jest zobowiązana określić wysokości opłat i kosztów związanych z realizacją wyżej wymienionych zadań. Dodała, że należy przyjąć określone przez ustawodawcę maksymalne wysokości stawek, gdyż zapewni to sprawne wykonanie zadań.


W dyskusji otwartej przez przewodniczącego Rady radni nie zabrali głosu w związku z czym przeprowadzono procedurę przyjęcia projektu uchwały.

Rada Powiatu we Wrześni w obecności 19 radnych – 19 głosami „za”, przy 0 głosów „przeciw” i 0 głosów „wstrzymujących” podjęła uchwałę nr 57/X/2011 w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie z drogi i przechowywanie pojazdu na wyznaczonym przez starostę parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji usunięcia pojazdu z drogi a następnie odstąpienia od usunięcia pojazdu.


Następnie rozpatrzono projekt uchwały w sprawie:

  1. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej powiatu wrzesińskiego na lata 2011 – 2025.


Uzasadniając uchwałę skarbnik powiatu Beata Walkowiak zaznaczyła, że przeniesiono środki w zadaniach inwestycyjnych:

  1. w zadaniu „Termomodernizacja budynku głównego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni zmniejszono środki o kwotę 7.000,00zł

  2. w zadaniu „Termomodernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej we Wrześni” zmniejszono środki o kwotę 20.000,00zł

  3. w zadaniu „Termomodernizacja budynku internatu Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni” zmniejszono środki o kwotę 33.000,00zł

  4. w zadaniu „Termomodernizacja budynku dydaktycznego wraz z salą gimnastyczną i łącznikiem Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni” zwiększono środki o kwotę 60.000,00zł.


Radni nie zgłosili uwag. Przewodniczący Rady przeprowadził głosowanie nad przyjęciem uchwały.

Rada Powiatu we Wrześni w obecności 19 radnych – 19 głosami „za”, przy 0 głosów „przeciw” i 0 głosów „wstrzymujących” podjęła uchwałę nr 58/X/2011 w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej powiatu wrzesińskiego na lata 2011 – 2025.


Kolejną rozpatrywaną kwestią było przyjęcie uchwały w sprawie:

  1. zmiany budżetu powiatu wrzesińskiego na 2011 rok.


Uzasadnienie do uchwały przedstawiła skarbnik powiatu zaznaczając, że dochody zwiększyły się z tytułu:

  1. zwiększenia planu dotacji celowej o kwotę 85.000,00zł z przeznaczeniem dla: Środowiskowego Domu Samopomocy w Pietrzykowie (15.000,00zł na remont świetlicy) i Środowiskowego Domu Samopomocy w Gozdowie (70.000,00zł na remont piętra i klatki schodowej)

  2. darowizny w kwocie 1.800,00zł dla Domu Pomocy Społecznej z przeznaczeniem na „Pożegnanie lata 2011”

  3. zwiększonych wpływów osiąganych przez jednostki organizacyjne powiatu, w tym m. in. z najmu pomieszczeń przez Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w kwocie 11.000,00zł; zwiększenia dochodów budżetowych w kwocie 5.736,00zł (2,5% środków) z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych; zajęcia pasa drogowego i sprzedaży drewna z wycinki w kwocie 15.300,00zł przez Powiatowy Zarząd Dróg.



Beata Walkowiak podkreśliła, że zmniejszy się rezerwa celowa, którą przeznaczy się dla:

  1. Zespołu Szkół Politechnicznych w kwocie 3.500,00zł z przeznaczeniem na zakup pomocy dydaktycznych

  2. Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w kwocie 23.507,00zł z przeznaczeniem na prace wykończeniowe w budynku.

Ponadto zwiększy się plan Starostwa Powiatowego o kwotę 15.680,00zł z przeznaczeniem na zadanie „Budowa hali i wiaty magazynowej z przebudową budynku warsztatowego do ćwiczeń budowlano – instalatorskich przy PCEZ we Wrześni” (monitoring). Skarbnik powiatu zaznaczyła, że środki zaoszczędzone w wydatkach komunikacyjnych w kwocie 91.174,00zł oraz w placówkach oświatowych w kwocie 25.464,00zł przeznaczy się dla:

  1. Domu Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy na wypłatę nagród jubileuszowych

  2. Starostwa Powiatowego na uzupełnienie środków do realizacji zdań w zakresie gospodarki nieruchomościami i kultury oraz utrzymanie dzieci w rodzinach zastępczych.

Na realizację „Termomodernizacji budynku dydaktycznego wraz z salą gimnastyczną i łącznikiem Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni” zostaną przeniesione środki zaplanowane w kwocie 60.000,00zł z zadań majątkowych w kwotach które zostały wymienione przy omawianiu zmian do Wieloletniej Prognozy Finansowej powiatu wrzesińskiego na lata 2011 – 2025.


W związku z niepodjęciem dyskusji w tym punkcie przewodniczący Rady przeprowadził procedurę przyjęcia uchwały.

Rada Powiatu we Wrześni w obecności 19 radnych – 19 głosami „za”, przy 0 głosów „przeciw” i 0 głosów „wstrzymujących” podjęła uchwałę nr 59/X/2011 w sprawie zmiany budżetu powiatu wrzesińskiego na 2011 rok.


Ad 9

Przewodniczący Rady poinformował, że w okresie międzysesyjnym nie wpłynęła interpelacja ani zapytanie radnych.


Zabierając głos radna Maria Taciak poprosiła o wyjaśnienie kwestii wysokości wynagrodzenia prezesa Zarządu Spółki „Szpital Powiatowy we Wrześni. Zauważyła, że radni jako reprezentacji społeczności mają prawo do wiedzy w tym zakresie, już choćby dlatego, aby móc udzielić odpowiedzi mieszkańcom Wrześni i uciąć wszelkie spekulacje w tym zakresie. „Czy doszło do złamania prawa? Czy złożono doniesienie w prokuraturze?” – dopytywała radna. Nawiązując do poruszonego tematu radny Przemysław Hirschfeld zapytał, jakie cele przyświecały komercjalizacji Szpitala Powiatowego we Wrześni. Natomiast radny Krzysztof Wojciechowski zaznaczył, że podjęcie tematu szpitala w czasie sesji Rady zostało podyktowane niemożnością uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania w mniej oficjalnej sytuacji. Przypomniał bowiem, że prezes Zarządu Spółki i przewodniczący Rady Nadzorczej nie pojawili się na posiedzeniu Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej, które zostało zwołane w celu omówienia spraw związanych z funkcjonowaniem szpitala. Ponadto radny zapytał, kto jest pomysłodawcą zawarcia z prezesem Przybylskim umowy o charakterze kontraktowym, i dlaczego pojawiły się w niej zapisy umożliwiające przyznanie nagrody. „Jeśli Zarząd Powiatu podjął uchwałę o udzieleniu prezesowi nagrody w miesiącu czerwcu, to dlaczego fakturę wystawiono dopiero w październiku?” – pytał radny.


Odpowiadając na pytania Dionizy Jaśniewicz zaznaczył, że wprowadzane przez rząd ustawy zmierzają do przekształcenia szpitali w spółki, gdyż w takiej formie funkcjonują one racjonalniej. Podkreślił, że zarządzający spółką obciążony jest odpowiedzialnością większą od tej, która ciąży na osobie kierującej samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Przypomniał, że w odróżnieniu od wielu innych placówek, wrzesiński szpital nie był zadłużony w chwili, gdy dokonywano przekształcenia w spółkę. „Dążyliśmy do osiągnięcia nowych standardów – stworzenia dla Szpitala Powiatowego we Wrześni ścieżki, która zabezpieczyłaby, i która dzisiaj zabezpiecza, możliwość rozwoju, inwestowania i konkurencyjności w stosunku do innych tego typu placówek. Wszyscy praktycznie bez jednego głosu sprzeciwu, z opiniami sąsiednich samorządów poparliśmy ten projekt wspólnie i uważam to za wielki sukces. Dofinansowanie, które uzyskaliśmy jest jednym z wyższych w kraju. Dzięki temu mogliśmy podjąć się samodzielnej realizacji przedsięwzięcia” – przekonywał starosta. Dionizy Jaśniewicz podkreślił ponadto, że autorem projektu przekształceń szpitala był Zbyszko Przybylski, dlatego też to właśnie on objął stanowisko kierującego zarządem spółki. „Szef Zarządu Spółki odpowiada osobistym majątkiem za podejmowane decyzje, jak i skutki naruszeń prawa. Najczęściej tego typu przedsięwzięciami kierują osoby w oparciu o kontrakt menedżerski. Nie było przesłanek, by nie przyjąć tego rozwiązania” – wyjaśniał Dionizy Jaśniewicz. Starosta podkreślił ponadto, że Zbyszko Przybylski pełni podwójną funkcję: prezesa Zarządu Spółki i szefa Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, jakim jest szpital, a więc obciążony jest podwójną odpowiedzialnością. Dodał, że ustawodawca określił sytuację, w których ustawa o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi jest wyłączona. Nawiązując do kwestii nagrody rocznej dla prezesa, Dionizy Jaśniewicz podkreślił, że tzw. ustawa kominowa przewiduje możliwość przyznania nagrody za osiągnięte wyniki finansowe i stopień realizacji innych zadań. Następnie przypomniał, że środki na modernizację zostały pozyskane głównie przez władze szpitala. Starosta zaznaczył również, że Rada Nadzorcza zajęła się badaniem zgodności z prawem kontraktu zawartego z prezesem Przybylskim.


Zabierając ponownie głos radny Krzysztof Wojciechowski przypomniał, że głosował za utworzeniem spółki i przyznał, że była to słuszna decyzja. Zaznaczył jednak, że jako radny powiatowy ma prawo zadawać pytania i żądać odpowiedzi. Następnie w nawiązaniu do artykułów prasowych zapytał, dlaczego pan Balicki nie pracuje już w szpitalu i czy prawdą jest, że prace przy budowie szpitala zostały przerwane.


Odpowiadając prezes Zbyszko Przybylski podkreślił, że kontrakt jest umową cywilno – prawną wiążącą dwie strony na określonych warunkach. Wyraził przekonanie, że nałożone na niego obowiązki wykonuje należycie zaznaczając jednocześnie, że świadczy o tym jego 14 –letnia praca we wrzesińskim szpitalu. Odnosząc się do spraw kadrowych poinformował, że o odejściu pana Balickiego przesądziły kwestie osobiste, a funkcję tę będzie pełnił pan Grzegorz Jurkiewicz.


Włączając się w dyskusję radna Maria Taciak wyjaśniła, że dzięki uzyskanym informacjom łatwiej będzie udzielać odpowiedzi pytającym mieszkańcom. Zaznaczyła, że nikt nie dążył do tego, by stawiać kogokolwiek w niezręcznej sytuacji przypominając jednocześnie, że pełnienie publicznej funkcji wiąże się z odpowiedzialnością za podejmowane działania.


Radny Jerzy Mazurkiewicz omówił kwestie związane z budową. Przypomniał fragment umowy: „w celu bieżącego informowania o postępie prac oraz uzgadnianiu przebiegu prac przynajmniej raz w tygodniu odbywać się będzie rada budowy”. Zaznaczył, że został zakończony jeden z etapów budowy i powstała bryła w związku z czym dźwigi firmy Haniewicz wykonującej ten zakres prac zostały zdemontowane. Następnie poinformował, że obecnie funkcje lidera przejęła firma Climatic, która będzie zajmować się wykonaniem wszystkich instalacji i wyposażeniem sal. Przypomniał też, że na przełomie lipca i sierpnia nastąpił przestój w wykonywaniu robót, co było spowodowane utratą płynności finansowej przez grupę 3J z powodu braku zapłaty za prace od innych inwestorów. Kończąc wypowiedź radny zapewnił, że chwilowe komplikacje nie powinny w znaczny sposób opóźnić terminu oddania budynku do użytku.


Ad 10

O głos poprosiła radna Teresa Waszak, która nawiązała do kwestii wzmożonego ruchu samochodów ciężarowych na drogach lokalnych powiatu wrzesińskiego, które powodują zagrożenie dla pozostałych uczestników drogi. Zaznaczyła, że jest to spowodowane wprowadzeniem opłat za korzystanie z autostrady. W związku z powyższym wnioskowała, by radni zaapelowali do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad o zmianę powyższej decyzji.


Ad 11

Zamykając X sesję Rady Powiatu przewodniczący Rady poinformował, że podjęcie apelu nastąpi na kolejnym posiedzeniu tj. 22.09.2011r. (czwartek), a następnie podziękował zebranym za uczestnictwo w sesji.

Przewodniczący Rady

Grzegorz Kaźmierczak


Protokołowała:

Natalia Kowalczyk

Załączniki

Osoba odpowiedzialna za:
  • wytworzenie informacji:
  • wprowadzenie informacji do podstrony BIP: Łukasz Jakubowski (20/10/2011 08:11:20)
  • zaakceptowanie treści informacji: Łukasz Jakubowski (20/10/2011 08:11:38)
  • ostatnią zmianę treści wiadomości: Łukasz Jakubowski (20/10/2011 08:11:38)
Lista wiadomości
Protokół nr XIV / 2011
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni, w dniu 28.12.2011 roku.
Protokół nr XIII / 2011
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni, w dniu 15.12.2011 roku.
Protokół nr XII / 2011
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni, w dniu 20. 10. 2011 roku.
Protokół nr XI / 2011
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni, w dniu 22. 09. 2011 roku.
Protokół nr X / 2011
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni, w dniu 26. 08. 2011 roku.
Protokół nr IX / 2011
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni, w dniu 16. 06. 2011 roku
Protokół nr VIII / 2011
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni, w dniu 28.04.2011 r.
Protokół nr VII / 2011
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni, w dniu 23.03.2011 r.
Protokół nr VI / 2011
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni, w dniu 24.02.2011 r.
Protokół nr V / 2011
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni w dniu 8.02.2011 r.
Protokół nr IV / 2011
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni w dniu 20.01.2011 r.