AAA|rss
Jesteś w dziale:  Strona Główna » Rada Powiatu we Wrześni » Protokoły z Sesji Rady Powiatu we Wrześni » Protokoły z Sesji Rady 2014 (IV kadencja)

Protokół nr XLII/2014
 

PROTOKÓŁ NR XLII/2014

z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni

w dniu 26 czerwca 2014 roku


Przed otwarciem obrad odbyła się prezentacja modelu nieodpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego, którą prowadził przedstawiciel Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Departamentu Pożytku Publicznego. Projekt ma na celu doprowadzenie do wypracowania modelowych rozwiązań i rekomendacji, które pozwolą stworzyć spójny system poradnictwa prawnego i obywatelskiego, a który będzie stanowił skuteczną pomoc dla potrzebujących. Osobami uprawnionymi do korzystania z bezpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego powinny być osoby spełniające łącznie kryterium dochodowe
i przedmiotowe. Model przewiduje wdrażanie systemu na poziomie jednostki samorządu powiatowego, a także w odniesieniu do podmiotów świadczących usługi poradnicze uwzględnienie szerokiego zakresu usługodawców – organizacje pozarządowe, uniwersyteckie poradnie prawne, kancelarie prawne oraz biura doradztwa prawnego. Proponowany model zakłada finansowanie systemu z budżetu centralnego.

Przewodniczący Rady Grzegorz Kaźmierczak o godzinie 16:45 otworzył XLII sesję Rady Powiatu we Wrześni, powitał radnych, starostę, pracowników starostwa, przedstawicieli jednostek organizacyjnych powiatu, a także zaproszonych gości. Przewodniczący stwierdził obecność 19 radnych, co wobec ustawowego składu Rady stanowiło quorum do podejmowania uchwał i decyzji w sprawach objętych porządkiem obrad.

Lista obecności stanowi załącznik nr 1 do protokołu.

Przewodniczący Rady poinformował, że protokół z  XLI sesji został sporządzony w statutowym terminie i był wyłożony do wglądu w biurze Rady. Przewodniczący dodał, że nikt z radnych nie zgłosił uwag do treści w nim zawartych i zarządził głosowanie, w wyniku którego protokół nr XLI/2014 z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni w dniu 27 maja 2014 roku został przyjęty 19 głosami „za”.


Przewodniczący Rady zrealizował w ten sposób początkowe punkty porządku obrad:

  1. Otwarcie i stwierdzenie quorum.

  2. Przyjęcie protokołu z XLI sesji Rady Powiatu.



Ad.3. Wręczenie „Tytułu Człowieka Roku 2013 Powiatu Wrzesińskiego”.

Prestiżowym tytułem „Człowieka Roku 2013 Powiatu Wrzesińskiego” kapituła Fundacji Dzieci Wrzesińskich uhonorowała panią Agnieszkę Więcek.

Przewodniczący kapituły Bolesław Święciochowski odczytał rekomendację – pani Agnieszka Więcek założyła i prowadzi Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Arka – jest to ośrodek edukacyjny dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Laureatka jest również zasłużonym działaczem Stowarzyszenia Wrzosiki - organizacji działającej na rzecz dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.

Dziękując za przyznane wyróżnienie, pani A. Więcek powiedziała, że to wyróżnienie traktuje jak zobowiązanie i jest jej bardzo miło, że została doceniona jej praca. Ponadto podziękowała wszystkim osobom, które współpracują z Ośrodkiem i wyraziła nadzieję, że dzięki tej współpracy działalność Ośrodka będzie się rozwijać.

Gratulacje pani Agnieszce złożyli członkowie kapituły, jak również Dionizy Jaśniewicz Starosta Wrzesiński i Grzegorz Kaźmierczak przewodniczący Rady.


Kontynuując posiedzenie, przewodniczący Rady przystąpił do realizacji punktów objętych porządkiem obrad.


Ad. 4. Przedstawienie porządku obrad.

Przewodniczący Rady zaznaczył, że porządek posiedzenia został radnym przesłany wraz z materiałami na sesję, po czym zwrócił się z zapytaniem, czy ktoś z radnych chciałby zgłosić uwagi do zaproponowanego porządku.


Radni nie zgłosili uwag, w związku z czym dalsze punkty porządku obrad przedstawiały się następująco:


5. Informacja przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie   międzysesyjnym.

6. Sprawozdanie przewodniczącego Zarządu z prac Zarządu w okresie międzysesyjnym i z wykonania uchwał podjętych na XLI sesji.

7. Sprawozdanie z sytuacji na rynku pracy w powiecie wrzesińskim w 2013 roku.

8. Podjęcie uchwał:


  1. w sprawie zmiany uchwały nr 155/XXV/2012 Rady Powiatu we Wrześni z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystania,

  2. zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej powiatu wrzesińskiego na lata 2014 – 2027,

  3. w sprawie zmiany uchwały budżetowej powiatu wrzesińskiego na 2014 rok.

9. Informacja o bieżącej sytuacji w Szpitalu Powiatowym we Wrześni Sp. z o. o.

10. Interpelacje i zapytania radnych.

11. Wolne głosy i wnioski.

12. Zakończenie.


Ad. 5.

Przewodniczący Rady przedstawił informację o działaniach podjętych przez radnych w okresie międzysesyjnym od 27 maja do 26 czerwca 2014 roku.

Informacja stanowi załącznik nr 2 do protokołu.


Ad. 6.

Starosta Dionizy Jaśniewicz zapoznał radnych z działalnością Zarządu Powiatu w okresiemiędzysesyjnym i z wykonania uchwał Rady podjętych 27 maja 2014 r.

Sprawozdanie stanowi załącznik nr 3 do protokołu.

Przewodniczący Rady zwrócił się z zapytaniem do radnych, czy ktoś chciałby zabrać głos w tej sprawie.

Radni nie podjęli dyskusji, w związku z czym przewodniczący Rady przystąpił do realizacji punktu 7.

Ad. 7.

Oddając głos Małgorzacie Nowackiej zastępcy dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy we Wrześni przewodniczący Rady przystąpił do realizacji punktu dotyczącego sprawozdania z sytuacji na rynku pracy w powiecie wrzesińskim w 2013 roku.

Materiał stanowi załącznik nr 4 do niniejszego protokołu.

Ponadto pani dyrektor przedstawiła sytuację na rynku pracy w roku bieżącym mówiąc, że w porównaniu do roku 2013 wzrosła stopa bezrobocia i wynosi 14,4%. Zwiększył się również udział osób bezrobotnych w przedziale wiekowym 50+ oraz osób z wykształceniem wyższym. Wzrosła natomiast liczba ofert pracy, odbyło się 29 giełd pracy, w których uczestniczyło 1209 osób.

Kontynuując M. Nowacka poinformowała o zmianach w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy mówiąc, że będzie nowe podejście do bezrobotnych, tzn. klasyfikacja na trzy profile:

1. bezrobotni o wysokim poziomie aktywności w poszukiwaniu pracy – tu trafią osoby gotowe do podjęcia pracy. Wsparciem dla nich będą usługi z zakresu: pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego i - w ograniczonym zakresie- inne formy wsparcia,

2. bezrobotni wymagających wsparcia – to osoby potrzebujące wsparcia w zakresie powrotu do pracy. Będą one mogły korzystać ze wszystkich instrumentów i usług oferowanych przez urzędy pracy,

3. tzw. bezrobotni oddaleni od rynku pracy – czyli osoby, którym brakuje motywacji do podjęcia pracy. Znajdą się tu zarówno osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, jak i takie, które z własnego wyboru nie są zainteresowane podjęciem pracy lub uchylają się od pracy legalnej. Urzędy pracy otworzą się na współpracę z ośrodkami pomocy społecznej, lokalnymi organizacjami pozarządowymi i prywatnym agencjami pracy, którym będą mogły zlecać część zadań związanych z pomocą osobom bezrobotnym. Pilotażowo urzędy testują już pracę z prywatnymi agencjami w projekcie "Partnerstwo dla pracy".

Kolejna nowość to założenie, iż każda osoba szukająca pracy i każdy pracodawca będą od początku prowadzeni przez tego samego doradcę. Doradca klienta indywidualnego (bezrobotnego) i instytucjonalnego (pracodawcy) będzie nową funkcją pracownika bezpośrednio pracującego z klientami.

W nowej ustawie znalazły się również programy dedykowane osobom wracającym na rynek pracy po urlopie wychowawczym, długotrwale bezrobotnym, osobom po 50 roku życia czy osobom młodym do 30. roku życia, które wchodzą na rynek pracy, a także nowe narzędzia wspierające tworzenie miejsc pracy i powrót do zatrudnienia osób bezrobotnych, w tym dla powracających na rynek pracy po przerwie związanej z wychowywaniem dziecka, między innymi:

  • świadczenia aktywizacyjne

  • pożyczki na utworzenie stanowiska pracy

  • pożyczki na start biznesu

  • trójstronne umowy szkoleniowe

  • bony na zasiedlenie


W dyskusji nad przedstawionym materiałem, radna M. Taciak prosiła o wyjaśnienie, komu będą przysługiwały bony na zasiedlenie i jakie są kryteria ich przyznawania.

M. Nowaczyk wyjaśniła, że na wniosek bezrobotnego do 30 roku życia można przyznać bon na zasiedlenie w związku:

- z podjęciem pracy przez niego pracy poza miejscem dotychczasowego zamieszkania lub podjęcia działalności gospodarczej.

- odległość od miejsca dotychczasowego zamieszkania do miejscowości, w której bezrobotny podejmie zatrudnienie lub działalność gospodarczą musi wynosi

co najmniej 80 km lub czas dojazdu środkami transportu zbiorowego do tej miejscowości i powrotu do miejsca dotychczasowego zamieszkania przekracza łącznie co najmniej 3 godziny dziennie

- bezrobotny będzie pozostawał w zatrudnieniu, innej pracy zarobkowej lub prowadził działalność przez okres co najmniej 6 miesięcy,

- bon na zasiedlenie zostanie przyznany w wysokości określonej w umowie, nie wyższej jednak niż 200 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

W związku z brakiem dalszych pytań, przewodniczący Rady zamknął punkt 7 i przystąpił do realizacji kolejnego punktu porządku obrad.



Ad. 8.

Przewodniczący Rady przystąpił do rozpatrzenia projektu uchwały:


  1. w sprawie zmiany uchwały nr 155/XXV/2012 Rady Powiatu we Wrześni z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystania.


Uzasadnienie do projektu uchwały przedstawiła Katarzyna Starzyńska mówiąc, że nastąpiła zmiana w art. 80 ust. 3 ustawy o systemie oświaty i dotacje dla szkół niepublicznych za miesiąc grudzień należy przekazywać w terminie do 15 grudnia danego roku. Wcześniejsze regulacje mówiły o terminie do ostatniego dnia grudnia danego roku.

Radni nie podjęli dyskusji, w związku z czym przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie.


Rada Powiatu we Wrześni w obecności 19 radnych – 19 głosami „za”, przy 0 głosów „przeciw” i 0 głosów „wstrzymujących” podjęła UCHWAŁĘ NR 263/XLII/2014 w sprawie zmiany uchwały nr 155/XXV/2012 Rady Powiatu we Wrześni z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystania.


Przewodniczący Rady przystąpił do rozpatrzenia projektów uchwał:


  1. zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej powiatu wrzesińskiego na lata 2014 – 2027,


  1. w sprawie zmiany uchwały budżetowej powiatu wrzesińskiego na 2014 rok.


Omawiając projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na rok 2014, skarbnik Beata Walkowiak poinformowała, że dochody budżetowe ulegają zwiększeniu z tytułu:


  • zwiększenia dotacji celowej o kwotę 1.905,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie zobowiązań wymagalnych Skarbu Państwa na uregulowanie odszkodowania wynikającego z decyzji Starosty Wrzesińskiego na rzecz osoby fizycznej za nieruchomość przejętą przez Skarb Państwa,

  • otrzymanej dotacji na dofinansowanie zadania pn.: „Budowa boiska wielofunkcyjnego ogólnie dostępnego dla dzieci i młodzieży przy Liceum Ogólnokształcącym we Wrześni” w kwocie 254.600,00 zł,

  • otrzymanej dotacji celowej z gminy Września w wysokości 100.000,00 zł na budowę chodnika w Gutowie Małym,

  • otrzymanego odszkodowania w kwocie 3.848,00 zł za zalanie pomieszczeń biurowych w budynku położonym przy ul. 3 Maja 3 we Wrześni.

  • darowizn otrzymanych przez Ośrodek Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie w kwocie 2.590,00 zł z przeznaczeniem na wyjazdy rehabilitacyjne, spartakiadę letnią, prezenty dla podopiecznych,

  • zwiększonych wpływów z tytułu najmu pomieszczeń przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni w kwocie 4.800,00 zł,

  • otrzymanej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na remont wnętrza prezbiterium XIX wiecznego kościoła poewangelickiego w Miłosławiu


Z wolnych środków pozostających na rachunku bankowym zwiększa się plan wydatków o kwotę 486.687,00 zł z tego dla:


  • Starostwa Powiatowego:

- o kwotę 97.000,00 zł z przeznaczeniem na międzynarodową wymianę młodzieży,

- o kwotę 100.000,00 zł z przeznaczeniem na budowę chodnika w Gutowie Małym,

- o kwotę 35.000,00 zł z przeznaczeniem na opracowanie Strategii Rozwoju Powiatu Wrzesińskiego na lata 2014-2020,

- o kwotę 254.687,00 zł jako zabezpieczenie wkładu własnego do realizacji zadania pn.: „Budowa boiska wielofunkcyjnego ogólnie dostępnego dla dzieci i młodzieży przy Liceum Ogólnokształcącym we Wrześni”.


Zmniejszeniu o kwotę 78.027,00 zł ulega rezerwa celowa i środki przeznacza się dla Zespołu Szkół Politechnicznych na budowę sieci bezprzewodowej w wysokości 75.062,00 zł oraz 2.965,00 zł z przeznaczeniem na opłaty internetowe.

Zmniejszeniu ulega także rezerwa ogólna o kwotę 21.990,00 i 8.322,00 zł i środki przeznacza się dla Starostwa Powiatowego na zwrot dotacji pobranej w nadmiernej wysokości – dotyczy remontowanej drogi powiatowej w Rudzie Komorskiej i 13.668,00 zł dla Powiatowego Urzędu Pracy na wypłatę odprawy emerytalnej.

Następnie pani skarbnik omówiła projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Wrzesińskiego na lata 2014 – 2027 mówiąc, że dodaje się nowe przedsięwzięcie pn.: „Świadczenie usług telekomunikacyjnych dla Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni” o łącznych nakładach finansowych 30.555,00 zł.

Ponadto wprowadzone w tym roku zmiany do budżetu skutkują zmianami kwot dochodów i wydatków bieżących i majątkowych oraz wyniku budżetu. Po dokonaniu zmian deficyt w budżecie zostanie pokryty przychodami z wolnych środków.


Po wyjaśnieniach skarbnika, przewodniczący Rady otworzył dyskusję nad przedstawionym materiałem, w której radny J. Balcerzak zgłosił zastrzeżenie do wydatkowania kwoty 35.000,00 zł na opracowanie Strategii Rozwoju Powiatu Wrzesińskiego. Radny zwrócił się do starosty pytając, czy nie można własnymi siłami opracować strategii mając sprawnych pracowników starostwa, sprawnie działające samorządy gminne, radnych powiatowych i komisje Rady Powiatu, a także wzór strategii rozwoju z lat poprzednich. Radny zaznaczył, że nie wie, czy firma zewnętrzna uwzględni wszystkie potrzeby, ale i tak będzie się pytała wszystkich, co w tej strategii ująć.

Odpowiadając radnemu, starosta D. Jaśniewicz wyjaśnił, że początkowo takie samo stanowisko przyjął Zarząd Powiatu, natomiast ze strony wydziału inwestycji była propozycja, żeby wysłuchać potencjalnych wykonawców tego dokumentu. Starosta zaznaczył, że materiał ten będzie się różnił od dotychczasowego dokumentu jakim był Program Rozwoju Lokalnego, opracowany przed wielu laty. W tej chwili, w nowej perspektywie unijnej na lata 2014-2020 ten element strategii będzie dość istotnym dokumentem po sięganie po środki unijne, w związku z czym te zapisy tam zawarte będą miały fundamentalne znaczenie w momencie, kiedy powiat będzie chciał realizować określone zadania w tych latach i w związku z czym, po dużych wątpliwościach, Zarząd został przekonany, że jednak wymaga to takiego precyzyjnego, adekwatnego wpisania się w te ewentualne nowe zadania w nowej perspektywie, aby móc skutecznie o te nowe środki zewnętrzne sięgać. Starosta dodał, że dokona się opisu tych obszarów, które będą dla powiatu strategicznymi projektami na lata następne, a wyspecjalizowana firma odpowiednio to posegreguje i opisze, żeby później nie spotkać się z sytuacją, że nie będzie można sięgnąć po środki, bo zapisy nie będą obejmowały obszarów, którymi powiat byłby zainteresowany.

Kończąc starosta zaznaczył, że z dużym wahaniem Zarząd podjął taką decyzję.

Z uwagi na brak dalszych zgłoszeń, przewodniczący Rady zamknął dyskusję i przystąpił do procedury głosowania nad przyjęciem projektów uchwał.


Rada Powiatu we Wrześni w obecności 19 radnych – 19 głosami „za”, przy 0 głosów „przeciw” i 0 głosów „wstrzymujących” podjęła UCHWAŁĘ NR 264/XLII/2014 zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej powiatu wrzesińskiego na lata 2014 – 2027.


Rada Powiatu we Wrześni w obecności 19 radnych – 19 głosami „za”, przy 0 głosów „przeciw” i 0 głosów „wstrzymujących” podjęła UCHWAŁĘ NR 265/XLII/2014 w sprawie zmiany uchwały budżetowej powiatu wrzesińskiego na 2014 rok.


Po głosowaniach, przewodniczący Rady zamknął punkt 7 porządku obrad i przystąpił do realizacji punktu 9.

Ad.9.

W punkcie dotyczącym bieżącej sytuacji w Szpitalu Powiatowym we Wrześni Sp. z o. o. głos zabrała radna M. Taciak mówiąc, że w prasie zamieszczane są informacje, że przetarg, który był ogłoszony nie został rozstrzygnięty. Radna prosiła o udzielenie informacji na ten temat oraz informacji o dalszych terminach, które wiążą się między innymi z przygotowaniem nowej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Zbyszko Przybylski prezes Zarządu poinformował, że do przetargu przystąpiły cztery firmy, jedna nie spełniała podstawowego warunku dotyczącego terminu, jaki Zarząd Spółki założył do wykonania tych prac, dwie firmy podały cenę przekraczającą wartość zapisaną w przetargu, jedna firma nie spełniła warunków. Nowy przetarg w tej chwili jest już ogłoszony, 7 lipca 2014 r. nastąpi otwarcie procedury przetargowej.

Radna M. Taciak kontynuując prosiła prezesa o określenie terminu rozpoczęcia cyklu inwestycyjnego przy założeniu, że przetarg zostanie rozstrzygnięty i wyłoniony wykonawca. Radna uzasadniła swoją wypowiedź mówiąc, że pyta o to myśląc o środkach zewnętrznych, które są zastrzykiem dla tej inwestycji, gdzie umowy są renegocjowane w Urzędzie Marszałkowskim, stąd pytanie to zmierza w kierunku, czy nie ma przesłanek, by ograniczyły możliwość wykorzystania tych środków.

Prezes Z. Przybylski wyjaśnił, że nie zachodzi takie niebezpieczeństwo, termin wykonania całej inwestycji nadal jest do końca czerwca przyszłego roku. 7 lipca br. nastąpi otwarcie ofert i wówczas będzie można bardziej precyzyjnie odpowiedzieć, co dalej będzie się działo. Harmonogram utrzymany jest cały czas ten sam.

Następnie głos zabrał radny K. Wojciechowski mówiąc, że z tego, co rozumie, zgłosiły się cztery firmy, z czego jedna nie uzupełniła dokumentacji, jedna z pozostałych firm wyznaczyła termin realizacji inwestycji, który nie satysfakcjonował Zarząd Spółki. Radny pytał, dlaczego pozostałe dwie oferty nie zostały przyjęte.

Prezes Z. Przybylski wyjaśnił, że oferty dwóch pozostałych firm przekroczyły wartość jaką Zarząd przeznaczył na inwestycję.

Radny K. Wojciechowski pytał, jaka jest kwota, którą Zarząd przeznaczył na dokończenie inwestycji.

Prezes Z. Przybylski odpowiedział, że kwota ta zostanie podana na 5 minut przed otwarciem ofert.

Kontynuując radny K. Wojciechowski zapytał, co się stanie, jeżeli przy następnym otwarciu ofert okaże się, że kwoty zawarte w ofertach będą przekraczały kwoty możliwości finansowych.

Prezes Z. Przybylski wyjaśnił, że tym problemem, jeżeli on powstanie Zarząd zajmie się po otwarciu ofert.

Do dyskusji włączył się radny P. Hirschfeld mówiąc, że około dwa tygodnie temu, przejeżdżając koło budowy zauważył, że przy głównym wejściu na terenie budowy był tir, radny pytał czy ten samochód coś przywoził, czy coś zabierał.

Prezes Z. Przybylski odpowiedział, że poprzedni wykonawca, firma Climatic przyjechała i odbierała materiały, które były własnością tej firmy.

Z uwagi na brak dalszych zgłoszeń, przewodniczący Rady zamknął punkt 9 i przystąpił do realizacji punktu 10.

Ad. 10.

Przewodniczący Rady poinformował, że w okresie międzysesyjnym nie wpłynęła żadna interpelacja ani zapytanie i zwracając się do radnych pytał, czy ktoś chciałby w tym punkcie zabrać głos.

Nikt z radnych nie zabrał głosu, w związku z czym przewodniczący Rady przystąpił do realizacji punktu 10.


Ad. 11.

W punkcie tym o głos poprosił radny M. Przyjemski. Radny zaznaczył, że w związku z zamknięciem odcinka drogi z Wrześni do Środy Wlkp na terenie inwestycji Volksvwagen, znacząco wzrósł ruch samochodowy w miejscowości Chwalibogowo. Straż Miejska  we Wrześni sformułowała kilka uwag co do stanu i oznakowania tych dróg. Radny zwrócił się do kierownika Referatu Dróg Powiatowych o w miarę szybką reakcję, która zwiększy stan bezpieczeństwa mieszkańców, jak również korzystających z tego tzw. objazdu.

J. Kubczak kierownik referatu odpowiedziała, że zapozna się z uwagami Straży Miejskiej i sprawdzi ich zasadność, dodając, że referat ma również własne spostrzeżenia, co się dzieje na tych drogach. Pani kierownik podkreśliła, że droga ta nie jest objazdem, stąd każdy, który wjeżdża na ten odcinek drogi wjeżdża na własną odpowiedzialność. Objazd jest poprowadzony drogą krajową przez Miłosław - Miąskowo.

Starosta D. Jaśniewicz poinformował, że współtwórca, pomysłodawca i założyciel Fundacji Dzieci Wrzesińskich Les Bachorz, w swojej ostatniej woli wyraził chęć spoczęcia na terenie powiatu wrzesińskiego i w dniu 9 sierpnia br. odbędą się uroczystości pogrzebowe powtórnego pochówku na cmentarzu w Grzybowie.

W związku z brakiem dalszych zgłoszeń, przewodniczący Rady zamknął punkt 11 i podziękował radnym za udział w sesji.


Ad. 12.

W związku z wyczerpaniem porządku posiedzenia, przewodniczący Rady, o godz. 18:15 zamknął XLII sesję Rady Powiatu we Wrześni.


  Przewodniczący Rady

/-/ Grzegorz Kaźmierczak

załączniki




Osoba odpowiedzialna za:
  • wytworzenie informacji:
  • wprowadzenie informacji do podstrony BIP: Katarzyna Plucińska (03/09/2014 12:15:58)
  • zaakceptowanie treści informacji: Katarzyna Plucińska (03/09/2014 12:17:30)
  • ostatnią zmianę treści wiadomości: Katarzyna Plucińska (03/09/2014 12:17:30)
Lista wiadomości
Protokół nr XLV/2014
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni w dniu 30.10.2014 roku.
Protokół nr XLIV/2014
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni w dniu 29.09.2014 roku.
Protokół nr XLIII/2014
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni w dniu 29.09.2014 roku.
Protokół nr XLII/2014
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni w dniu 26.06.2014 roku.
Protokół nr XLI/2014
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni w dniu 27.05.2014 roku.
Protokół nr XL/2014
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni w dniu 29.04.2014 roku.
Protokół nr XXXIX/2014
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni w dniu 13.03.2014 roku.
Protokół nr XXXVIII/2014
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni w dniu 05.03.2014 roku.
Protokół nr XXXVII/2014
z posiedzenia Rady Powiatu we Wrześni w dniu 30.01.2014 roku.